NOGOMET: Dinamo Zagreb u ligi prvaka, u produžecima svladao Salzburg

Kakva drama sinoć  u Salzburgu… Dinamo Zagreb je bio na konopcima, no nakon produžetka svladao je Salzburg s 2:1 i plasirao se u skupinu Lige prvaka.

Modri su u Austriju došli s 1:1 iz prve utakmice pa su večeras morali zabiti. No, nije dobro počelo, Salzburg je bolje otvorio utakmicu i u 21. minuti poveo. Domaćini su povukli kontru, lopta je došla do Lazara koji se lagano riješio Sigalija, a onda mirno matirao Eduarda. Posjetimo, isti igrač zabio je i u Maksimiru.

U nastavku je Salzburg imao dvije prilike za riješiti utakmicu, no Eduardo kojem je ovo bila posljednja utakmica za Dinamo prije odlaska u Chelsea je sjajno reagirao. Bunit će se domaćini i na suca Tomsona koji je u 62. minuti nije vidio igranje rukom Sigalija u šesnastercu. Dinamo je u tim trenucima bio poput grogiranog boksača, no uspio se vratiti i okrenuti stvari u svoju korist.

Zlatko Kranjčar u 85. minuti napravio je zanimljivu izmjenu. Iz igre je izvadio Antolića, stavio Schildefelda i modrog braniča gurnuo u napad. I to mu se isplatilo u 87. minuti. Nakon ubačaja s desne strane, Schildenfel je spustio glavom zaFernandesa koji je uz pomoć domaće obrane zakucao loptu u mrežu te izborio produžetke.

A Dinamo je u 95. minuti sasvim okrenuo utakmicu. Soudani je pobjegao i krenuo sam na vratara. Prvi njegov udarac obranio je Walke, no Alžirac je odbijanac pospremio u mrežu.

Modri su se tako šesti put plasirali u skupinu Lige prvaka što je uspjeh koji zaslužuje poštovanje. Da podvig bude veći, to im je uspjelo četvrti put u posljednjih šest sezona, a drugu godinu zaredom što dokazuje kontinuitet maksimirskog kluba.

SALZBURG – DINAMO 1:2 (1:0, 1:1)

Stadion  Wals-Siezenheim.

GLEDATELJA: 24.000.

SUDAC: Thomson (Škotska).

STRIJELCI: 1:0 Lazaro (22), 1:1 Fernandes (87), 1:2 Soudani (95)

Salzburg: Walke – Schwegler (Lainer, 46), Ćaleta-Car, Hinteregger, Ulmer – Laimer, Bernardo – Wanderson (Minamino, 67), Berisha, Lazaro (Samassekou, 61) – Soriano

Dinamo: Eduardo – Stojanovič, Sigali, Benković, Pivarić – Antolić (Schildenfeld, 83), Jonas (Pavičić, 73) – Soudani, Rog, Fernandes – Henriquez (Ćorić, 62)

Eduardo se oprostio od Dinama

Dinamov vratar Eduardo, kojem je ovo bila posljednja utakmica u modrom dresu ostao je najduže uz ogradu gdje se nalaze navijači zagrebačkog kluba. Skinuo je svoj žuti dres s Dinamovim grbom, dopustio navijačima da ga grle i ljube. Nakon toga je otišao prema izlazu, mahnuo prema loži i izgledao je kao da mu se ne ide tog trenutka sa travnjaka na stadionu Salzburga.

Ponosan sam i sretan nakon ove utakmice.Dinamo opet igra u Ligi prvaka i to je jedan ogroman uspjeh. Žao mi je što ću napustiti ovako divne dečke i odlične igrače. Ali meni su 34 godine i ovakva se ponuda ne može odbiti. Zove me veliki klub, zove me Chelsea, rekao je Eduardo. Chelse za Eduarda daje 5 milijuna eura.