Novi gradonačelnici i načelnici nakon lokalnih izbora u BiH

Središnje izborno povjerenstvo Bosne i Hercegovine objavila je utvrđene rezultate lokalnih izbora održanih 2. listopada u BiH. Donosimo vam imena svih načelnika i gradonačelnika općina i gradova u BiH, prenosi N1.

Velika Kladuša – Fikret Abdić (Laburistička stranka)
Cazin – Nermin Ogrešević (A-SDA)
Bihać – Šuhret Fazlić (Građanski savez)
Bosanska Krupa – Armin Halitović (SDP)
Bužim – Zikrija Duraković (nezavisni kandidat)
Krupa na Uni – Mladen Kljajić (DNS)
Novi Grad – Miroslav Drljača (SNSD)
Kozarska Dubica – Radenko Reljić (SNSD)
Prijedor – Milenko Đaković (DNS)
Gradiška – Zoran Adžić (SNSD)
Laktaši – Ranko Karapetrović (SNSD)
Srbac – Mlađan Dragosavljević (SNSD)
Prnjvor – Darko Tomaš (SNSD)
Derventa – Milorad Simić (SNSD)
Brod – Ilija Jovičić (SNSD)
Odžak – Jakov Ivanković (HDZ BiH)
Vukosavlje – Borislav Rakić (Socijalistička partija)
Domaljevac-Šamac – Mario Jurkić (Za Banje-Za opstojnost Domaljevca, Grebnica, Bazika i Brvnika)
Šamac – Đorđe Miličević (Savez za promjene)
Orašje – Stanko Vincetić (HDZ BiH)
Donji Žabar – Nikola Đokanović (SRS-SNSD-SP)
Modriča – Mladen Krekić (SNSD)
Gradačac – Edis Dervišagić (SDP)
Pelagićevo – Simo Stakić (Socijalistička partija)
Bijeljina – Mićo Mićić (Savez za promjene)
Bosanski Petroviac – Zlatko Hujić (nezavisni kandidat)
Petrovac – Milan Grbić (DNS)
Sanski Most – Faris Hasanbegović (SDA/SBB)
Oštra Luka – Dragan Stanar (DNS)
Banjaluka – Igor Radojičić (SNSD)
Čelinac – Momčilo Zeljković (SNSD)
Doboj-Istok – Kema Bratić (SDA/SBB)
Doboj-Jug – Mirnes Tukić (SDA/SBB)
Doboj – Obren Petrović (SDS)
Tešanj – Suad Huskić (SDA/SBB)
Stanari – Sušan Panić (SNSD)
Maglaj – Mirsad Mahmutagić (SDP)
Gračanica – Nusret Helić (SDP)
Petrovo – Ozren Petković (SDS)
Lukavac – Edin Delić (DF-SDP)
Srebrenik – Nihad Omerović (SDA/SBB)
Tuzla – Jasmin Imamović (SDP)
Čelić – Sead Muminović (SDA/SBB)
Lopare – Rado Savić (Savez za promjene)
Teočak – Tajib Muminović (SDA/SBB)
Ugljevik – Vasilije Perić (Savez za promjene)
Drvar – Goran Broćeta (SNSD)
Istočni Drvar – Milka Ivanković (Zavijčajni socijaldemokrati – Mile Marčeta)
Ključ – Nedžad Zukanović (SDP)
Ribnik – Radneko banjac (Socijalistička partija)
Mrkonjić Grad – Divna Aničić (SNSD)
Jajce – Edin Hozan (SDA/SBB)
Jezero – Snežana Ružičić (SNSD)
Dobretići – Ivo Čakarić (HSS Stjepan Radić)
Kneževo – Goran Borojević (nezavisni kandidat)
Kotor Varoš – Zdenko Sakan (Savez za promjene)
Teslić – Milan Miličević (SDS)
Žepče – Mato Zovko (HDZ)
Zavidovići – Hašim Mujanović (Stranka za BiH)
Banovići – Midhat Husić (SDA/SBB)
Živinice – Samir Kamenjaković (SDP)
Kalesija – Sead Džafić (nezavisni kandidat)
Osmaci – Ljubo Petrović (SDS)
Sapna – Zduin Mahmutović (SDA/SBB)
Zvornik – Zoran Stevanović (SNSD)
Bosansko Grahovo – Duško Radun – SNS
Glamoč – Radovan Marković – SNSD/SP
Šipovo – Milan Kovač – SNSD
Donji Vakuf – Huso Sušić – SDA/SBB
Travnik – Admir Hadžiemrić – SDA/SBB
Zenica – Fuad Kasumović – Nezavisni kandidat
Kakanj – Nermin Mandra – SDA/SBB
Vareš – Zdravko Marošević – HDZ BiH
Olovo – Đemal Memagić – SDA/SBB
Kladanj – Jusuf Čavkunović – SDA/SBB
Šekovići – Momir Ristić – SP
Vlasen1ca – Miroslav Kraljević – SNSD
Bratunac – Nedeljko Mlađenović – Savez za promjene Bratunac
Srebrenica – Mladen Grujičić – Zajedno za Srebrenicu
Livno – Luka Čelan – HDZ BiH
Kupres – Milan Raštegorac – HDZ 1990
Kupres (RS) – Gojko Šebez – SNSD
Bugojno – Hasan Ajkunić – Nezavisni kandidat
Gornji Vakuf-Uskoplje – Sead Čaušević – SDA/SBB
Novi Travnik – Refik Lendo – SDA/SBB
Vitez – Tomislav Bošnjak-Matić – HDZ BiH/HDZ 1990/HSS Stješana Radića
Busovača – Asim Mekić – SDA/SBB
Fojnica – Sabahudin Klisura – SDA/SBB
Kiseljak – Mladen Mišurić-Ramljak – HDZ BiH/HSS Stjepana Radića
Visoko – Amra Babić – Nezavisni kandidat
Breza – Munib Zaimović – SDA/SBB
Ilijaš – Akif Fazlić – SDA/SBB
Sokolac – Milovan Bjelica – SDS
Han Pijesak – Vlado Ostojić – SNSD
Tomislavgrad – Ivan Vukadin – HDZ BiH
Prozor-Rama – Jozo Ivančević – HDZ 1990
Jablanica – Salem Dedić – SDA/SBB
Konjic – Emir Bubalo – SDA/SBB
Kreševo – Renato Pejak – HDZ BiH
Hadžići – Hamdo Ejubović – SDA/SBB
Ilidža – Senaid Memić – SDA/SBB
Istočna Ilidža – Marinko Božović – SDS
Novi Grad Sarajevo – Semir Efednić – SDA/SBB
Vogošća – Edin Smajić – SDA/SBB
Centar Sarajevo – Nedžad Ajnadžić – SDA/SBB
Star Grad Sarajevo – Ibrahim Hadžibajrić – Nezavisni kandidat
Istočni Stari Grad – Bojo Gašanović – SDS
Novo Sarajevo – Nedžad Koldžo – SDA/SBB
Istočno Novo Sarajevo – Ljubiša Ćosić – SNSD
Trnovo (FBiH) – Ibro Berilo – SDA/SBB
Trnovo – Goran Vujičić – SNSD
Pale (F.BiH) – Asim Zec – SDA/SBB
Pale – Boško Jugović – Složbo za Pale
Rogatica – Milorad Jagodić – SNSD
Višegrad – Mladen Đurević – SNSD
Posušje – Branko Bago – HDZ BiH
Grude – Ljubo Grizelj – HDZ BiH
Široki Brijeg – Miro Kraljević – HDZ BiH
Istočni Mostar – Božo Sjeran – SDS
Nevesinje – Milenko Avdalović – SNSD
Kalinovik – Mileva Komlenović – SNSD
Gacko – Milan Radmilović – Savez za promjene Gacko
Foča (FBiH) – Zijad Kunovac – SDA/SBB
Foča – Radisav Mašić – SNSDImena
Goražde – Muhamed Ramović – Nezavnisni kandidat
Novo Goražde – Mila Petković – SNSD
Čajniče – Goran Karadžić – SDS
Rudo – Rato Rajak – Savez za promjene Rudo
Ljubuški – Nevenko Barbarić – HDZ BiH
Čitluk – Marin Radišić – HDZ BiH
Čapljina – Smiljan Vidić – HDZ BiH
Neum – Živko Matuško – HDZ BiH
Stolac – * – *
Berkovići – Nenad Abramović – SDS
Ljubinje – Darko Krunić – DNS
Bileća – Miljan Aleksić – SNSD
Ravno – Andrija Šimunović – HDZ BiH
Trebinje – Luka Petrović – SNSD
Usora – Zvonimir Anđelić – HDZ BiH
Kostajnica – Drago Bundalo – SDS
Milići – Momir Lazarević – SNSD
vezana objava:

Prvi preliminarni rezultati lokalnih izbora u BiH

vecernji.ba/hia
foto:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *