TENIS: Marin Čilić u finalu Wimbldona

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u finale Wimbldona. U nedjelju će igrati protiv Švicarca Rogera Federera, koji je u drugom polufinalnom dvoboju svladao Čeha Tomaša Berdycha sa 7:6 (4), 7:6 (4), 6:4 nakon dva sata i 18 minuta igre.

Marin Čilić je danas za plasman u svoje druge finale na grand Slam turnirima pobijedio Amerikanca Sama Querreyja sa 6:7 (6), 6:4, 7:6 (3), 7:5 za dva sata i 56 minuta te je tako postao drugi hrvatski tenisač koji se probio do finala u All England Clubu. U nedjelju će pokušati po drugi put u karijeri pobijediti Rogera Federera i postati drugi Hrvat s wimbledonskim naslovom, koji je 2001. godine osvojio Goran Ivanišević u svom četvrtom finalu.

Trudio sam se igrati od početka sjajno, no Querry je držao visok ritam. Imao sam neke prilike koje nisam iskoristio tijekom meča i mogao sam možda ranije završiti, ali sam bio sve bolji i bolji i to je na kraju odlučilo pobjednika. Jako sam sretan i jedva čekam finale, rekao je odmah nakon velike pobjede Marin.

Od početka turnira igram odlično, osjećam se pozitivno na terenu. Moja me ekipa stalno bodri. U finalu ću probati igrati najbolje što mogu i koncentrirati se na svoju igru, zaključio je Marin Čilić.

Marin protiv Federera ima jednu pobjedu iz sedam dvoboja, onu iz polufinala US Opena 2014. godine, kad je osvojio svoj prvi Grand Slam naslov, a rezultat u dvobojima s Berdychom je 6-6, s time da je Čilić pobijedio u četiri od  posljednjih pet mečeva i vodi 2-0 u srazovima na Grand Slam turnirima.

Pobijedi li u nedjelju Federera Marin će  postati prvim hrvatskim tenisačem s dva trofeja sa četiri najveća svjetska turnira.