RUKOMET EP: Hrvatska – Bjelorusija 25:23

Červarovi izabranici večeras su u dramatičnoj završnici u Zagrebačkoj Areni  pobijedili Bjelorusiju rezultatom 25:23. Odlučujuće pogotke zabio je Luka Cindrić. Ostajemo u igri za polufinale, a iduća utakmica očekuje nas ove subote protiv opasne Norveške.

Nakon fantastične atmosfere koja je vladala u Splitu, dvoboj protiv Bjelorusije nažalost, nije odigran u punoj zagrebačkoj Areni. Premda dvorana na Laništu prima 15,000 gledatelja, na tribinama se okupilo oko 10,000 navijača.

Odluka o pobjedniku pala je tek u posljednjih 80 sekundi, u koje su reprezentacije Hrvatske i Bjelorusije ušle izjednačene (23:23). Minutu i 12 sekundi prije kraja Luka Cindrić je solo akcijom postigao pogodak koji je donio prednost našoj reprezentaciji. Bjelorusi nisu iskoristili posljednju akciju i ušli u pasivan napad, a u posljednjim sekundama Marko Kopljar je pogodio mrežu za konačnih 25:23.

Još jednom je u igri hrvatske reprezentacije bilo previše oscilacija, previše praznog hoda i napadačke neinventivnosti, a i vratari su opet bili prilično neučinkoviti. Stevanović i Pešić su zajedno sakupili osam obrana, dok je na suprotnoj strani Saladcenka obranio 12 udaraca iz igre i ‘skinuo’ sedmerce Čupiću i Horvatu.

Srećom, Bjelorusi su šeprtljavo odigrali završne dvije minute u kojima nisu uspjeli nijednom zapucati na gol.

Luka Stepančić i Marko Mamić su sa po pet pogodaka svaki bili najbolji strijelci naše reprezentacije. Luka Cindrić postigao je četiri pogotka, a Zlatko Horvat i Željko Musa po dva. Kod Bjelorusa najbolji je bio Andrej Jurinok koji je s lijevog krila postigao šest pogodaka uz stopostotni učinak. Po pet golova postigli su Vladzislav Kuleš i Boris Pukovski.

Nakon nepotpunog prvog kola Hrvatska se sa 4 boda izjednačila sa Švedskom, Norveškom i Francuskom, dok su Bjelorusija i Srbija bez bodova. U subotu će Hrvatska igrati protiv Norveške (20.30 sati), a Švedska protiv Francuske (18.15 sati).

Nakon dvije impresivne pobjede  protiv Srbije i Islanda, naši su rukometaši izgubili od Švedske te tako u skupinu 1 prenijeli 2 boda na EP u rukometu.

Bjelorusija ne prenosi nijedan bod u završnicu, budući da su pobijedili jedino Austriju koja je spakirala kofere.
Uoči dvoboja izbornik Lino Červar je iskoristio pravo na treću zamjenu igrača i umjesto Denisa Buntića u večerašnjoj utakmici protiv Bjelorusije zaigrat će Marino Marić.

Bio je ovo 12. međusobni dvoboj Hrvatske i Bjelorusije u kvalifikacijama ili na velikim natjecanjima, u kojem su naši rukometaši došli do 10. pobjede, a četvrte na europskim prvenstvima. Bjelorusi su i nakon zagrebačkog sraza još uvijek bez pobjede nad Hrvatskom, uz dva neodlučena ishoda u kvalifikacijskim utakmicama.

HRVATSKA -BJELORUSIJA 25 : 23

Utakmica je počela u 20,30. Utakmicu sude Rusi.
Glerija slika ovdje

Marko Marić je proglašen najboljim igračom utakmice, postigao je 5 pogodaka

60′ U dramatičnoj završnici Hrvatska pobijedila Bjelorusiju s 25:23! Mamić i Stepančić bili su najučinkovitiji u našoj reprezentaciji sa po 5 pogodaka, Cindrić je zabio četiri gola.
59′ Cindrić
zabio za 24:23.
58′
Bjelorusija je izjednačila dvije minute prije kraja (23:23).
57′ Cindrić
je promašio cijela vrata. Bjelorusija ima napad za izjednačenje
55′
Izgubili smo loptu. Očekuje nas dramatična završnica u Areni. Hrvatska vodi 23:21.
54′ Horvat
je promašio sedmerac, ali odbijena lopta došla je do Štrleka koji zabija za 23:20.
52′ Kopljar
je zabio za 22:19.
51′
Sedmerac za Bjelorusiju. Pukhouski zabio za 21:19.
50′
Bjelorusi su ponovno smanjili prednost Hrvatske.
49′ Cindrić
se ‘osvetio’ pogotkom. Zabio je za 21:17!
48′ Šilović
je zbog grubog starta nad Cindrićem dobio crveni karton.
47′ Mamić
je zabio i vratio tri razlike za hrvatsku reprezentaciju (20:17).
44′ Šilović
je smanjio našu prednost (19:16).
42′ Horvat
je lob-udarcem odveo Hrvatsku na četiri razlike (18:14
39′ Obje su momčadi u nastavak ušle nervozno. Mamić je zabio svoj četvrti pogodak na utakmici. Hrvatska je protiv Bjelorusije otišla na tri pogotka razlike (17:14).
36′
pogodak za Bjelorusiju 16:14
34′
prvi pogodak u nastvku postiže Bjelorusija 15:13. Stepančić je brzo uzvratio nakon pogotka Karaleka za Bjeloruse (16:13).

DRUGO POLUVRIJEME

+ 3 Hrvatska u prvom poluvremenu

30′ Stepančić zabio za 15:12, a onda je Stevanović obranio sedmerac. Na kraju prvog poluvremena Hrvatska protiv Bjelorusije vodi s 15:12.
29′ Marić
je prekinuo našu crnu rupu i zabio za 14:11.
28′
Stali smo u završnici. Bjelorusi su zabili dva pogotka u nizu (13:10).
25′ Stepančić
zabio svoj treći pogodak na utakmici. Hrvatska protiv Bjelorusije otišla na pet razlike (13:8).
23′
Horvat je zabio za 12:8.
21′ Zabio je Stepančić, a nakon što je Stevanović obranio udarac Bjelorusu iz kontranapada smo zabili za četiri razlike. Strijelac je bio Mamić. Hrvatska vodi 11:7
19′ Igra se gol za gol. Zabio je Jujnok, ali je Mamić ponovno vratio na dva razlike (9:7)
17′ Pogodak je zabio i Mamić, Hrvatska protiv Bjelorusije vodi s 8:6.
16′ Jurjnok zabio za Bjelorusiju (7:6). Navijači su glasni i bodre hrvatsku reprezentaciju.
14′ Cindrić je drugim pogotkom ponovno vratio na dva razlike (7:5).
12′ Cindrić je ponovno vrati dva pogotka razlike. Hrvatska vodi sa 6:4.
11′ Nismo iskoristili igrača više. Bjelorusija je smanjila na pogodak razlike. Zabio je Karalek (5:4)
6′ Štrlek i Musa su zabili. Hrvatska protiv Bjelorusije vodi 5:3.
5′ Kuleš se smanjio našu prednost, ali je Musa zabio za 3:1.
3′ Zabio je i Musa, vodimo 2:0. Bez  obzira što je ostalo nekoliko tisuća slobodnih mjesta ozračje u Areni je sjajno. Navijači su dali dobar impuls našim igračima.
2′ Prvi pogodak na utakmici zabio je Stepančić. Hrvatska protiv Bjelorusije vodi s 1:0.
1′ Počela je utakmica. Hrvatska je prva krenula s centra.