RUKOMET EP: Hrvatska – Norveška 32:28

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras je uspješno odigrala svoju drugu utakmicu drugog kruga, a ukupno peti susret, na Europskom prvenstvu. Hrvatska u susretu sa svjetskim vicešampionom Norveškom izborila je pobjedu s rezultatom 32:28 (17:15)
Hrvatski rukometaši , nakon poraza od Švedske i loše utakmice s Bjelorusijom, digli se iz pepela i pokazali pravu igru. Svi igrači su bili dobri ali Ivan Stevanović s 14 obrana bio je izvrstan.

Nošeni glasnom podrškom 15000 navijača, koji su napunili tribine zagrebačke Arene, hrvatski rukometaši došli do kraja utakmice.

Izbornik Červar  izvršio je pravo na četvrtu zamjenu igrača na Europskom prvenstvu i  za večerašnju utakmicu umjesto Ivana Pešića u sastav je vratio golmana Mirka Alilović .

Hrvatska ima tri dana odmora da se pripremi za svjetskog prvaka Francusku.

Na ljestvici vode Francuska i Hrvatska sa po 6 bodova. Norveška i Švedska imaju po četiri, a Bjelorusija i Srbija su bez bodova.

U idućem kolu u ponedjeljak, 22. siječnja, igraju Bjelorusija – Švedska te Srbija – Francuska.

HRVATSKA – NORVEŠKA 32:28

Štrlek je proglašen najbolji igrač utakmice ali Štrlek je svoju nagradu koju je primio predao u ruke Stevanovića. Bravo Štrlek!

60′
Kraaaaaj!!!!! Hrvatska je pobijdeila viceprvaka svijeta Norvešku 32:28 a sada Francusk
58′
Ivan Stevanović je zvijezda utakmice, ponovo brani šut protivnika. S dvije obrane doveo je hrvatsku na rub pobjede.
55′
Lopta u ruci Norvežana , Sagosens puca a Stevanović ponovo brani.
53′
Červar traži minutu odmora
53′ Sagosens
ponovo puca u gol 31:28
52′
Karčić iznudio sedmerac, Zlatko Horvat šuta za 31:27
51′
Sagosen zabija dva gola za Norvešku 30:27, Alilović nije uspio obraniti.
50′
pet razlike za Hrvatsku i Norvežani traže minutu odmora
49′
Hrvatska s dva igrača manje postiže gol za 29:24
48′
Hrvatska održava četiri razlike, Mamić je još jednom zabio
44′
Hrvatska ima igrača manje i Norvežani šutaju dva gola Marić vraća jedan i rezultat je  25:22
43′
Švedski izbornik zabrinut za razigranost hrvatskih rukometaša zatražio je minut odmora
43′
Imamo igrača manje, ali dobro smo odigrali. Cindrić je zabio za 24:20, a Norvežani su nakon toga pogodili vratnicu
40′
Bravo Stevanoviću brani šut Norvežana a Čupić ponovo šuza za 23:20
37′
Prekršaj nad Vorijeom, ide sedmerac i Čupić ponovo šuta za 22:19 ali Norvežani brzo vračaju razliku na 21:20
36′ I
de se gol za gol, Štrlek šuta za dva gola razlike 21:19
34′
Mamić iznuđuje sedmera, Čupić šuta za rezultat 20:18 u korist Hrvatske.
33′ Mamić
šuta za dva gola razlike u korist Hrvatske 19:17 , sedmerac za Švede i 19:18, Halilović nije uspio obraniti.
31′
Norveška šuta u gol a ubrzo i Hrvatska i rezultat je 18:17

DRUGO POLUVRIJEME
32′ Još jedan šut na gol Šveđana i rezultat je
30′
Gotovo je prvo poluvrijeme, Hrvatska vodi 17:15. Horvat je iz sedmerca zabio za konačni rezultat prvog dijela.
30′ Stepančić
zabija, imamo vodstvo 16:14. Malo smo pali u samoj završnici poluvremena
29′ Stevanović
zasad ima osam obrana. U zadnje dvije minute ulazimo s vodstvom 15.13
26′
Dobri smo i u napadu danas, već smo zabili 15 golova, a još ima četiri minute do kraja. Stevanović je odbranio 7 šuteva. Sa tribina se hori Stivi, Stivi
25′
Atmosfera u Areni je sjajna
22′ Stevanović
ima još jednu sjajnu obranu, a Mamić zabija za vodstvo 12:9
19′
Dobro smo reagirali nakon minute šutnje, Cindrić vraća na tri razlike
17′
  Zabili su nam Norvežani dva gola zaredom i Červar je pozvao minutu odmora jer imamo samo dva gola viška
12′ Čupić i Štrlek
dva šuta i Hrvatska vodi  8:4. Hrvatska razigrana. Stevanović ima 4 obrane.
9′ Štrleeeeeeeeeeeeeeek!
Odlična kontr naših i imamo vodstvo 6:3. Zasad to izgleda odlično
8′ Musa
je isključen, a Norvežani zabijaju svoj treći gol na susretu. Srećom, odmah je uzvratio Marino Marić i zabio za 5:3
6′ Cindrić
je zabio gol, ali je pritom dobio žestok udarac i Tonnesen će 2 minute biti na hlađenju
5′ Stevanović
već ima tri obrane, ali nemamo sreće jer se lopta odbija Norvežanima koji su smanjili na 2:3
3′ Musa
je zabio svoj drugi gol na utakmici, ali zabili su i Norvežani. Hrvatska vodi 3:1.
1′
  već u prvoj minuti  Musa i Šrtlek šutaju i Hrvatska vodi 2:0
Odsvirane su himne i utakmica počela, prvi šut imaju Norvežani . Idemo Hrvatska !!!