Župan Anđelko Stričak očitovao se na netočne navode saborskog zastupnika SDP-a i zamjenika varaždinskog gradonačelnika Miroslava Markovića.

Župan Anđelko Stričak očitovao se na netočne navode saborskog zastupnika SDP-a i zamjenika varaždinskog gradonačelnika Miroslava Markovića.

Župan Anđelko Stričak očitovao se na netočne navode saborskog zastupnika SDP-a i zamjenika varaždinskog gradonačelnika Miroslava Markovića.

 

Županijski dom ostaje i nadalje najjeftiniji - umirovljenici zaslužuju istinu, a ne laži iz SDP-a

Dom za starije i nemoćne osobe Varaždin bit će i nadalje najjeftiniji dom u Varaždinskoj  županiji i nakon povećanja cijena smještaja od 1. prosinca. Činjenica je da će 360 korisnika županijskog doma i ubuduće izdvajati značajno manje od više od 1.000 korisnika smještenih u domove privatnih osnivača. To bi gospodin Marković i sam saznao samo da se kojim slučajem informirao kod svoje kolegice Barbare Antolić Vupora. 

Cijena smještaja u županijskom domu ostaje najjeftinija zahvaljujući dodatnim izdvajanjima iz proračuna Varaždinske županije, koja se kontinuirano povećavaju svake godine, a iznimka neće biti ni 2026. godina. U proračunu za sljedeću godinu ponovno se povećava iznos za sufinanciranje troškova poslovanja Doma za starije i nemoćne osobe Varaždin i to na ukupno 1,8 milijuna eura, što je triput više u odnosu na 2020. godinu.

Svi ti podaci, kao i činjenica da su dosadašnje cijene smještaja bile neodržive, dobro znaju i u SDP-u koji – što treba posebno istaknuti - nisu bili protiv povećanja cijena. Naime, članica Upravnog vijeća Doma za starije i nemoćne iz redova SDP-a je na sjednici u lipnju 2024. godine glasala „za“ povećanje cijena, a na sjednici u listopadu ove godine ostala je suzdržana. To znači da su i u SDP-u svjesni da bi bez tih povećanja Dom za starije i nemoćne osobe Varaždin došao u situaciju da ne može poslovati. 

Nakon podrške poskupljenjima, iznošenjem netočnih informacija gospodin Marković omalovažava naše umirovljenike, koji ne zaslužuju podcjenjivanje i političke manipulacije. 

Što se tiče proračuna Varaždinske županije za 2026. godinu, koji je većinom glasova prihvaćen na sjednici Županijske skupštine u srijedu, 26. rujna, u njemu je osigurano i 300.000 eura za projektiranje novog doma za starije i nemoćne osobe.  

Naglašavamo da je SDP nepodržavanjem proračuna glasovao i protiv svih izdvajanja za umirovljenike. Stoga pretpostavljamo da iznenadno probuđena briga gospodina Markovića za umirovljenike ima za cilj prikriti to njihovo glasovanje.  

Anđelko Stričak, župan Varaždinske županije

 

 

Hia.com.hr koristi kolačiće (tzv. cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti.