Minimalna pobjeda Belgije nad Hrvatskom: Slijede Englezi na Wembleyju

Generalnu probu za nadolazeće Europsko prvenstvo Hrvatska je imala u Bruxellesu, gdje je domaća Belgija ubilježila minimalnu prijateljsku pobjedu.

Hrvatska se čvrsto postavila na otvaranju susreta te kontrolirala zbivanja na terenu, no nakon prvih petnaestak minuta inicijativu je preuzeo domaćin, a Lukaku i Carrasco u istoj su akciji dva puta zatresli okvir hrvatskih vrata.

Uzvratio je obećavajućoj prigodom Perišić, ali Belgija je u 38. minuti ipak povela. Nakon dva ubacivanja u kazneni prostor, najbolje se snašao Lukaku i matirao Livakovića za 1:0, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Niti nastavak nije ponudio veći broj uzbuđenja pred vratima, a najbolje su šanse sačuvane za završne minute ogleda. Livaković je s dvije sjajne intervencije spriječio drugi pogodak Lukakua, dok je Courtois obranio dobar prizemni pokušaj Brekala.

Hrvatska svoj nastup na Europskom prvenstvu otvara za točno tjedan dana, u nedjelju 13. lipnja, dvobojem s domaćinom Engleskom na legendarnom Wembleyju.

BELGIJA - HRVATSKA 1:0 (1:0)