Vatreni preokretom svladali Egipat 4:2 i osvojili ACUD Cup u Kairu

Hrvatska reprezentacija pobijedila je domaćina Egipat 4:2 pred više od 90 tisuća gledatelja u Kairu i osvojila ACUD kup. Egipat je poveo već u šestoj minuti. Trezeguet je dobro pucao iz slobodnog udarca, Labrović je odbio do Hamdija, a ovaj ubacio u pet metara, gdje je sam samcat bio Rabia, koji je iz blizine zabio. VAR provjera zbog potencijalnog zaleđa trajala je dosta dugo, ali senegalski sudac Diouf ipak je priznao pogodak.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a Nikola Vlašić je u 21. minuti sa 16 metara pogodio pod gredu suparničkih vrata. U 57. minuti Bruno Petković je glavom pogodio za 2-1, dok je finale odlučeno u 77. minuti kada je, također glavom, za 3-1 poentirao Andrej Kramarić. Potom je zabio i Lovro Majer, u 86. minuti je postigao gol za 4-1, dok je u 94. Mohamed El Shami dao pogodak za konačnih 4-2 Hrvatske.

EGIPAT - HRVATSKA 2-4 (1-1)

Strijelci: 1-0 Rabia (6), 1-1 Vlašić (21), 1-2 Petković (57), 1-3 Kramarić (77), 1-4 Majer (86), 2-4 El Shami (90+4)

Stadion Capital. Gledatelja: 58.000. Sudac: Abdou Doiuf (Senegal).

EGIPAT: Gabal - Hany, Rabia, Abdelmonem, Hamdy - Tawfik (od 46. Kouka), Attia (od 86. Atef), Kafsha (od 79. El Shami) - Marmoush (od 79. Cherif), Mohamed (od 67. Fathi), Trezeguet (od 79. Shalaby). Izbornik: Hossam Hassan.

HRVATSKA: Labrović (od 46. Kotarski) - Stanišić, Vida, Pongračić, Gvardiol (od 60. Juranović) - Modrić (od 60. Marco Pašalić), Brozović (od 46. Kovačić), Vlašić (od 67. Mario Pašalić) - Majer, Petković (od 67. Kramarić), Pjaca. Izbornik: Zlatko Dalić.

Žuti kartoni: Rabia (Egipat)