Prvo svjetsko zlato za Alexisa Pinturaulta u kombinaciji, Zrnčić-Dim i Zubčić nisu bili na visini zadatka

Održana je još jedna utrka za skijaše na Svjetskom prvenstvu u švedskom Areu, a razloga za veselje imaju Francuzi. Naime, nakon solidne vožnje spusta i 24. mjesta, francuski 27-godišnji skijaš Alexis Pinturault odličnom je vožnjom u slalomu došao do zlatnog odličja u kombinaciji. Alexis je inače olimpijski doprvak iz Pjongčanga upravo u kombinaciji, stoga ne čudi njegov odličan rezultat na Svjetskom prvenstvu.

Veliko iznenađenje svakako je srebrno odličje Štefana Hadalina. Ovaj 23-godišnji Slovenac osvojio je svoju prvu veliku medalju. Nakon spusta bio je na 30. mjestu sa zaostatkom od sekunde i 88 stotinki, no u slalomu je bio besprijekoran. Odradio je najbolje slalomsku vožnju i potpuno zasluženo došao do srebra. Treće mjesto pripalo je Austrijancu Marcu Schwarzu koji je bio četvrti u slalomu.

Razočaran može biti Dominik Paris čije prvo mjesto nakon spusta nije bilo dovoljno za više od devetog mjesta u konačnom poretku. Što se tiče hrvatskih skijaša, oni danas nisu bili na razini zadatka.

Hrvatski predstavnici Natko Zrnčić Dim i Filip Zubčić nisu ostvarili zapaženiji rezultat te su na kraju završili na 39. i 40. mjestu među 43 skijaša koji su završili obje vožnje. Zubčić je priliku za bolju plasman upropastio u spustaškom dijelu, gdje se jedva spasio od pada u donjem dijelu staze, tako da je imao tek 49. vrijeme, dok je Zrnčić Dim u cilj spusta stigao kao 43. S visokim startnim brojevima u slalomu, na već uništenoj stazi nije bilo prilike za bitniji pomak.