Šilo: Prijave za najstariji plivački maraton na Jadranu

Šilo: Prijave za najstariji plivački maraton na Jadranu

Počele su prijave za najpoznatiji maraton na crikveničkoj rivijeri i najstariji plivački maraton na Jadranu – radi se o 115. Plivačkom maratonu Šilo – Crikvenica.

Maraton je to koji je prvi puta organiziran 1910. godine, a spaja Šilo na otoku Krku i Crikvenicu te se tradicionalno pliva na blagdan Velike Gospe 15. kolovoza, zaštitnice Crikvenice.

Zainteresirani se natjecatelji moraju prijaviti propisanom on-line prijavnicom, koja se nalazi na https://www.rivieracrikvenica.com/crikvenica/115-plivacki-maraton-silo-crikvenica i Facebook stranici Plivački maraton Šilo – Crikvenica.

Prijave traju do petka, 8. kolovoza 2025., do 14:00 sati, a nakon tog roka prijave neće biti moguće, kao ni prijave na licu mjesta.

Za sudjelovanje na maratonu potrebno je uplatiti nepovratnu kotizaciju u iznosu od 30,00 € po osobi.

Dob natjecatelja nije ograničena. Natjecatelji u dobi od 14 godina i mlađi plaćaju kotizaciju u iznosu od 10,00 €, kao i osobe s invaliditetom. Za ostvarivanje popusta potrebno je dostaviti presliku invalidske iskaznice na e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

U cijenu je uračunato osiguranje plivača kod osiguravajuće kuće, službena majica – suvenir maratona, čip za mjerenje vremena, medalja za sudjelovanje i obrok - „lunch paket“ - nakon utrke. Sudionici s prebivalištem na području Grada Crikvenice nisu obvezni platiti kotizaciju (kao dokaz se predočava osobna iskaznica; za malodobne adresa roditelja).

Registraciju je moguće obaviti ili u Crikvenici ili u Šilu, što je potrebno naznačiti tijekom prijave. Dužina plivačke staze iznosi 3500 m. Start natjecanja je u 10:00 sati u Šilu (otok Krk), a cilj natjecanja je na vrhu zapadnog lukobrana ispred plivališta u Crikvenici.

Službeni završetak natjecanja je u 11:30 sati. Proglašenje pobjednika i svečana dodjela nagrada održat će se na plivalištu u Crikvenici u 12:00 sati.

Na lokaciji Punta Šila nalazit će se kontrolna točka do koje je potrebno isplivati za maksimalno 30 minuta. Sporije prolazno vrijeme je automatska diskvalifikacija i obavezan ulazak u brodicu iz pratnje.

Detaljnije informacije o 115. Plivačkome maratonu Šilo-Crikvenica mogu se pronaći u Propozicijama i na web stranici www.rivieracrikvenica.com, a sve novosti i na Facebook stranicama Plivački maraton Šilo – Crikvenica i Crikvenica – Croatia te na Instagram profilu crikvenica_croatia.

 

Hia.com.hr koristi kolačiće (tzv. cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti.