GIMNAZIJADA - Roko Farkaš - zlato na 200 m s novim državnim rekordom i normom za svjetsko prvenstvo

GIMNAZIJADA  - Roko Farkaš - zlato na 200 m s novim državnim rekordom i normom za svjetsko prvenstvo
Gimnazijada 2022. u Normandiji prolazi sa sjajnim uspjesima učenika sportskih razreda Druge gimnazije Varaždin. Roko Farkaš, (Sprint 200 metara 21:24!) osvojio je zlato na 200 m s novim državnim rekordom i normom za svjetsko prvenstvo. Fantastičan rezultat i velika radost za naš tim i veliko odličje za Hrvatsku!
Inače osim natjecanja učenici su se dokazali u neformalnim druženjima - U Nations Night - upriličeno je predstavljanje naših učenika sportaša i Republike Hrvatske kroz interkulturalno druženje, ples i gastronomiju, a učenici su svoje prijatelje iz drugih zemalja darivali suvenirima.
U Unofficial team konkurenciji za one zemlje koje nisu imale trećeg igrača/igračicu i time nisu mogli sudjelovati u Team competition, od 11 zemalja, naše učenice zauzele su 3. mjesto iza Kine i Ukrajine. Hana Ivanković , plivanje, ušla je u A finale u disciplini 400m mještovito i osvojila 7. mjesto u finalu A s vremenom 5:13, a plasirala se i u B finale na 100 m prsno.