Marcel Hirscher uzeo zlato, Kolega na 21., a Zubčić na 26. mjestu

Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je treći naslov svjetskog prvaka u slalomu nakon što je slavio na utrci održanoj u švedskom Äreu.  Najbolji skijaš današnjice je dosad bio najbolji 2013. u Schladmingu i 2017. u St. Moritzu. Za 29-godišnjeg Hirsachera ovo je dakle treće slalomsko zlato sa svjetskih smotri, čime se izjednačio s Ingemarom Stenmarkom, a ima još po jedno iz veleslaloma i kombinacije te dva s momčadskog natjecanja, pa se sa sedam zlatnih odličja izjednačio sa sunarodnjakom Tonijem Sailerom. Ukupno je vlasnik 11 medalja sa SP-a i još tri, od čega dva zlata, s Olimpijskih igara.  Na ovom SP-uu Švedskoj dosad je osvojio srebro u veleslalomu.

Hirscher je bio vodeći nakon prve vožnje i u drugoj je samo potvrdio svoju nadmoć, drugoplasirani Austrijanac Michael Matt je zaostao 65 stotinki. Trećeplasirani Marco Schwarz osvojio je i treću medalju za Austriju sa zaostatkom od 76 stotinki. Srebrni slalomaš s Olimpijskih igara Alexis Pinturault nadao se zaprijetti Hirscheru, no napravio je veliku pogrešku u drugoj vožnji. Čudesno je nastavio utrku iako je skliznuo na tlo, no uspio je doći tek do četvrte pozicije. Kad ej Hirscher došao na start druge vožnje bilo je jasno da samo mora izbjeći veliku pogrešku, pa je tako i odskijao, za njegove standarde konzervativno, s tek 25. vremenom drugog "laufa".

Hrvatski skijaš Elias Kolega zauzeo je 21. mjesto sa zaostatkom 2.56 sekundi za pobjednikom (2:08.42), a Filip Zubčić je bio 26. sa 4.25 sekunde zaostatka (2:10.11). Matej Vidović, koji je nakon prve vožnje bio 35., utrku je završio kao 32. sa 7.74 sekunde zaostatka (2:13.60). Četvrti hrvatski predstavnik u današnjoj utrci Istok Rodeš nije uspio završiti prvu vožnju.